Łóżka na wymiar na zamówienie

Na początku XX w. angielski inżynier James Marshall podarował swojej żonie najcenniejszy prezent – idealny sen. Jego pionierski materac ze stalowymi sprężynami w oddzielnych kieszeniach pozwolił osiągnąć nieosiągalny dotąd poziom wygody i uczynił markę Vispring synonimem luksusu. Dzięki głębokiemu przywiązaniu do wartości, jakimi są doskonałość i rzemiosło, firma Vispring uosabia charakterystyczną, brytyjską formę elegancji. Nasze produkty są wzorem komfortu i finezji, naśladowanej na całym świecie. Oferujemy również wykonanie łóżka na zamówienie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest idealne dopasowanie mebla do wzrostu oraz wagi użytkownika, co znacząco wpływa na komfort i jakość snu. Do łóżka dobieramy również pozostałe elementy, takie jak zagłówek czy toper, aby produkt jeszcze dokładniej zaspokajał potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Dodatkowo, wykonanie łóżka na wymiar z pewnością okaże się pomocne przy urządzaniu sypialni i pozwoli łatwo i efektywnie zagospodarować przestrzeń w pomieszczeniu. Łóżka, które znajdziesz w naszym asortymencie są zaprojektowane dla koneserów dobrego stylu i finezji oraz wykonane z wyjątkową dbałością o szczegóły.

1899

James Marshall był angielskim inżynierem działającym w Kanadzie. Kiedy jego żona zachorowała, sam zaprojektował dla niej pikowany i tuftowany materac z końskiego włosia, wyposażony w system sprężyn śrubowych owiniętych w muślin niebielony. Sprężyn używanych do produkcji krzeseł i tapczanów nikt nigdy wcześniej nie umieścił w kieszeniach i nie zamontował w materacu.

1901

John Nolon i Frederick James postanowili wypromować rewolucyjny projekt Marshalla w Wielkiej Brytanii. Nie mogąc przekonać do niego miejscowych producentów, postanowili sami produkować materac. Spółka Marshall Sanitary Mattress została zarejestrowana w Londynie 24 września 1901. Tamtego dnia rozpoczęła się historia marki.

1911

Firma przyjęła nazwę i logo Vispring. Przez kilka lat używano motywu zająca, symbolizującego wytrzymałość i elastyczność sprężyn. Motyw dopełniała rzymska cyfra VI. Było to subtelne odniesienie do sześciu zwojów sprężyny wewnątrz każdej wszytej kieszeni.

1912

Komfort, jaki zapewniały materace Vispring, przyciągnął prestiżowych przewoźników morskich. Linia żeglugowa White Star Line kupiła od firmy materace na swój flagowy okręt Olympic. Zamówiła u niej również materace na bliźniaczy statek Titanic: 39 apartamentów oraz 350 kabin pierwszej klasy zostało wyposażonych w nasze materace.

1925

Firma zaczęła stosować czystą bawełnę jako wypełnianie swoich materacy. Wcześniej Vispring używał do tego celu tylko końskiego włosia. Od tamtego czasu oferta była poszerzana o coraz bardziej luksusowe naturalne materiały, takie jak wełna szetlandzka, jedwab i kaszmir.

1932

Firma Vispring jako pierwsza na rynku wprowadziła podstawę ze sprężynami kieszeniowymi "Vibase", która idealnie uzupełniała kultowy materac. Połączenie podstawy i materaca marki Vispring zapewnia najlepsze doświadczenie snu po dziś dzień.

2009

Firma nawiązała współpracę z Princess Yacht, producentem luksusowych jachtów z Plymouth. W ciągu swojej historii marka Vispring była kojarzona z legendarnymi statkami, od Mauretanii po Królową Elżbietę II. W ramach nowej współpracy firma czerpie ze swojej wiedzy specjalistycznej, aby tworzyć łóżka, które uświetniają poszczególne kabiny jachtu, jednocześnie spełniając specjalne wymagania klientów.

2012

Firma Vispring otrzymała prestiżową, Królewską Nagrodę dla Przedsiębiorstw (Queen’s Award for Enterprise). Ustanowiona na mocy królewskiego nakazu nagroda służy uhonorowaniu firm, które odnoszą sukcesy w handlu międzynarodowym, są innowacyjne oraz promują idee zrównoważonego rozwoju. Ceremonia wręczenia to doniosły moment dla wszystkich naszych pracowników.

DZIŚ

Odmieniona nowym stylem graficznym spółka rozszerza swoje wpływy na całym świecie. Dzięki sieci obejmującej 500 dystrybutorów, sprzedających łóżka robione ręcznie na zamówienie – zupełnie jak w czasach Jamesa Marshalla – w 35 krajach na wszystkich pięciu kontynentach, Vispring zapewnia idealny sen grupie klientów liczniejszej niż kiedyś.

Najlepsze, co Wielka Brytania ma do zaoferowania

Dzięki głębokiemu przywiązaniu do wartości, jakimi są doskonałość i rzemiosło, firma Vispring uosabia charakterystyczną, brytyjską formę elegancji. Nasze produkty są wzorem komfortu i finezji, naśladowanym na całym świecie.

Nasze łóżka łączą w sobie wieloletnią trwałość i są wykonywane ręcznie „na miarę”, z dbałością której nie powstydziłby się najlepszy krawiec. Łóżka są efektem naszego nieustannego dążenia do osiągnięcia najwyższej jakości, idącego w parze z szacunkiem, jakim darzymy rzemiosło tradycyjne.

Uświetniały kabiny pierwszej klasy legendarnych liniowców oceanicznych, w tym Titanica i Królowej Elżbiety II, oraz apartamenty najbardziej luksusowych hoteli na świecie, takich jak londyńskie Park Lane i Savoy.

Dowiedz się więcej o marce VISPRING